Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Polacy

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Polacy

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 5 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Kto nie próbuje, ten nie wygrywa...

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Za nami III etap TdP ze sprinterską rozgrywką, naprawdę szybką . Swoją drogą ciekawy jestem jakie tarcze mieli zamontowane sprinterzy 55-56? Bo przy takich szybkościach finiszować...

Scenariusz był podobny do poprzednich dni, tylko z dnia na dzień coraz więcej osób zabiera się w odjazd: pierwszy etap - trzech, potem pięciu, a na III etapie już sześciu. Jeśli w środę peleton pozwoli na większą ucieczkę to może mieć problem z dogonieniem, zwłaszcza że IV etap już będzie wymagający i na metę cały peleton nie powinien dojechać.


Na etapie do Katowic w odjazd zabrało się sześciu zawodników i aż trzech Polaków, niezmordowany Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Gradek i Marcin Białobłocki z Reprezentacji Polski. Chłopaki jechali bardzo dobrze, walczyli na premiach. W momencie kiedy Kamilowi Gradkowi ciężko było walczyć o zwycięstwa na premiach lotnych, wyręczył go Marcin Białobłocki, który był bardzo dobrze w tym dniu dysponowany i objął prowadzenie w klasyfikacji najaktywniejszego kolarza.

Biorąc pod uwagę pierwsze trzy etapy i to, że przez trzy dni z rzędu w odjazd zabierał się Adrian Kurek, można by stwierdzić, że gdyby celował w klasyfikację najaktywniejszego, a nie najlepszego górala, to już miał by praktycznie zapewnioną koszulkę na koniec wyścigu. No niestety nikt tego nie jest w stanie przewidzieć przed startem.

Za wtorkowy etap największe brawa należą się Marcinowi Białobłockiemu, który zdecydował się na śmiałą akcję i miałem wrażenie, że na początku ekipy zlekceważyły to. Zabrakło mu 5 km, ale kto nie próbuje, ten nie wygrywa...

Brawa należą się Pawłowi Franczakowi z Reprezentacji, który końcówkę pojechał rewelacyjnie meldując się na 8. miejscu, biorąc pod uwagę fakt, że nie jest typowym sprinterem - naprawdę szacunek.

Na koniec jeszcze jedno, w środę wyścig jedzie przez Zator, rodzinną miejscowość Darka Batka i wierzę w to, że "pójdzie" on w odjazd i pokaże się u siebie z jak najlepszej strony :-)

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda