Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Polacy

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Polacy

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Mariusz Witecki komentuje

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Witam Ponownie wszystkich sympatyków kolarstwa. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym będę miał przyjemność komentowania poszczególnych etapów i przekazywania moich spostrzeżeń z każdego dnia 72. Tour de Pologne.

I etap to zaledwie 120 km, ale dobrze wiem że jazda po krętych rundach w mieście nie należy do "najprzyjemniejszych". Scenariusz na taki etap mógł być tylko jeden, ucieczka od startu i ostatecznie finisz z całej grupy. Odjechało trzech kolarzy w tym dwóch Polaków, Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) i Paweł Bernas (Reprezentacji Polski), który na co dzień jeździ w ekipie ActiveJet Team, trzecim uciekinierem był Matej Mohorić (Cannondale Garmin). Peleton jednak cały czas kontrolował "odjazd" nie pozwalając na zbyt wiele.


Ucieczka między sobą rozegrała jedyną premię górską i lotną rozdzielając punkty między sobą. Swoją szansę wykorzystał Adrian Kurek, który musiał się mocno napracować żeby sięgnąć po koszulkę najlepszego górala. Mohorić musiał być tym faktem bardzo nie pocieszony, bo widać było jak był zdeterminowany żeby wygrać lotną premię.

Na mecie tak jak się tego spodziewano finiszował cały peleton, kręta końcówka była dosyć nerwowa i niebezpieczna. Najlepiej poradził sobie na niej Marcel Kittel, który zdecydowanie najlepiej wyszedł z ostatniego zakrętu. Widać, że po trudny tegorocznym sezonie wraca do formy z poprzedniego i według mnie to nie ostatnie jego zwycięstwo w tego rocznym TdP.

O trudności i technicznej końcówce, świadczy fakt że peleton podzielił się i już 29 kolarz zanotował 8 sek. straty. Na szczęście czujnie jechał Michał Kwiatkowski, który zameldował się w pierwszej "10" i już po pierwszym etapie ma przewagę nad kilkoma poważnymi rywalami w walce o klasyfikację generalną. Historia pokazuję że nasz Tour od kilku lat rozgrywa się na sekundy, więc zyskane te dzisiaj mogą być decydujące :-)

Pozdrawiam Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda