Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Polacy

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Polacy

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 8 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Po swój drugi etap

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Za nami kolejny górski dzień w tegorocznym TdP. Na tym etapie od samego startu była walka, w której aktywnie uczestniczyli polscy kolarze, m.in.: Michał Kwiatkowski, Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz, czy Maciej Paterski, który dzięki walce na górskich premiach zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego górala.

Niestety peleton i czołowi kolarze nie dopuścili do tego, żeby ucieczka miała szanse walczyć o zwycięstwo etapowe i między sobą rozdawali karty.


W Bukowinie oglądaliśmy piękną walkę o zwycięstwo na etapie i prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na ostatniej premii górskiej w Gliczarowie widać było zmęczenie zawodników i doskwierający upał. Ataki były, ale przy takiej temperaturze zawsze są one mniej dynamiczne, a na twarzach widoczny był naprawdę wielki ból.

Na ostatnich kilometrach piękny atak przeprowadził Sergio Luis Henao (Sky), próbował gonić go Fabio Aru (Astana), ale nawet on nie dał rady.

W efekcie mamy Henao na pozycji lidera i Diego Ulissiego (Lampre Merida) z takim samym czasem, do tego cała pierwsza dziesiątka mieści się w 30 sekundach, także walka o zwycięstwo w całym wyścigu i o pierwsza trójkę jest nadal otwarta.

Ostatni etap będzie walką nie tylko o klasyfikację generalną , ale też o zwycięstwo etapowe i oczywiście kibicuję Maćkowi Bodnarowi (Tinkoff Saxo). Wierzę że sięgnie on po swój drugi etap na tym wyścigu :-)

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda