Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Polacy

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Polacy

Źródło:  "CCC Polsat Polkowice"
Czwartek, 24 lipca 2014

CCC Polsat Polkowice TdP 2014: skład CCC Polsat Polkowice

(Fot. CCC Polsat Polkowice)
Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Grzegorz Stępniak, Branislau Samoiłow, Davide Rebellin i Tomasz Marczyński wystartują w 71. edycji Tour de Pologne w składzie CCC Polsat Polkowice.

Wyścig będzie dla CCC Polsat Polkowice czwartą imprezą zaliczaną do cyklu UCI WorldTour, po Wyścigu Dookoła Katalonii, Amstel Gold Race oraz Tour de Suisse.


Podczas pierwszych czterech, stosunkowo płaskich etapów naszego narodowego touru, główne role powinni odgrywać sprinterzy. Będzie to zatem okazja dla Grzegorza Stępniaka, by zaprezentować swoje umiejętności na finiszu. Dobrze w takim terenie czują się również bardzo szybcy i lubiący aktywną jazdę Bartłomiej Matysiak, aktualny mistrz Polski oraz Maciej Paterski, zwycięzca wyścigu Tour of Norway.

Piątego dnia rywalizacji peleton wjedzie w góry. W trudnym terenie walczyć będzie pozostała czwórka. Marek Rutkiewicz znakomicie zna specyfikę Tour de Pologne, gdyż wystartuje w nim już po raz dwunasty. Białorusin Branislau Samoilau jest obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, na co wskazuje zwycięstwo etapowe i 4. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej w bardzo wymagającym Sibiu Cycling Tour, które zakończyło się w niedzielę, 20 lipca. Davide Rebellin był w tym wyścigu jeszcze wyżej, bo uplasował się na drugiej pozycji. Włoch prezentuje wysoką formę praktycznie przez cały sezon.

Co prawda Tomasz Marczyński startował w lipcu tylko w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2-5.07), ale jest to typ zawodnika, który potrafi przygotować się do ważnego wyścigu tylko poprzez treningi. Finał Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. W tej konkurencji specjalizuje się Mateusz Taciak, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski z Zawoni.

W rezerwie na 71. Tour de Pologne (3-9.08) pozostają Jarosław Marycz, Adrian Honkisz i Nikolay Mihaylov.

 Mini sondaż

Czy Twoim zdaniem to skład, który powalczy o wysokie miejsca w TdP 2014?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda