Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Polacy

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Polacy

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 10 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański TDP był bardzo emocjonujący

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


To był kolejny piękny polski dzień na tegorocznym Tour de Pologne. Rewelacyjne zwycięstwo Marcina Białobłockiego z Reprezentacji Polski - zrobił wielką niespodziankę odnosząc swój największy sukces w karierze.

Mamy doskonałego górala Rafała Majkę, Mistrza Świata i specjalistę od trudnych klasyków Michała Kwiatkowskiego, a teraz doszedł nam doskonały specjalista od jazdy indywidualnej na czas.


Ostatni etap to były dwa wyścigi: o etap i klasyfikację generalną. Dla nas jednak najważniejsze było czekanie na to, czy ktoś pokona Marcina, który na trasę ruszył jako jeden z pierwszych, na szczęście nikomu się to nie udało i był piękny dzień na krakowskim rynku :-)

Cały wyścig po tygodniu ścigania i ponad 1000 km wygrał o zaledwie 2 sek. Ion Izagirre z Team Movistar pokonał Barta De Clercq (Lotto-Soudal).

W tym roku TDP był bardzo emocjonujący, ataki, ucieczki, wielka kraksa na finiszu, walka w górach i finałowa czasówka w Krakowie, która o sekundy decydowała o klasyfikacji generalnej.

Podsumowując ten TDP, można śmiało powiedzieć że wielką (miłą) niespodzianką była Reprezentacja Polski. Świetna jazda naszych kolarzy na każdym etapie. Liderem był Kamil Zieliński (DOMIN SPORT), koszulkę aktywnego zdobył Kamil Gradek (ActiveJet) i w końcu ostatni etap zwycięża Marcin Białobłocki. Chyba nikt się tego nie spodziewał.

Do tego dochodzi jeszcze fantastyczne zwycięstwo na etapie Maćka Bodnara po ponad 200-kilometrowej ucieczce i koszulka najlepszego Górala Maćka Peterskiego (CCC Sprandi Polkowice). Najlepszy z Polaków również był członek Reprezentacji Polski Tomasz Marczyński. Do pełni szczęścia zabrakło tylko lepszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda