Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "Biuro prasowe LangTeam"
Środa, 2 czerwca 2010

1 czerwca ruszył Tour de Pologne!


1 czerwca 2010 roku w swoją dziewiczą trasę wyruszył pociąg TLK 45108/54108 o nazwie Tour de Pologne. Skład relacji Katowice-Gdynia/Gdynia-Katowice (przez Olsztyn i Ełk) przybrał imię największego kolarskiego wyścigu w Polsce.

Zapewniamy, że ów pociąg, podobnie jak nasz narodowy wyścig Tour de Pologne, jest wyjątkowy. Wyścig organizowany przez Czesława Langa to przecież elitarny ProTour UCI, ponadto nazywany jest przez wielu kolarską Ligą Mistrzów, a więc jego kolejowy imiennik również musiał być nadzwyczajny.


Kolejowy Tour de Pologne ma wyjątkową trasę, dociera do wielu urokliwych miast naszego pięknego kraju, podobnie jak kolarski TdP, który w Polsce jest bardzo potężną marką - jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród kibiców sportowych.

Co oferuje pociąg Tour de Pologne?
Oprócz wagonów kl. 1. i 2., wagonu barowego, oczywiście nie mogło zabraknąć wagonu dostosowanego do przewozu rowerów (od 3 czerwca dla cyklistów będzie przygotowany wagon z 12 hakami).

Ciekawostką jest to, że warszawiacy dojadą nim na Mazury w niespełna cztery godziny - omijając uliczne korki! To chyba wystarczająca zachęta dla, udręczonych codziennymi zmaganiami ulicznymi, mieszkańców stolicy.

Tym pociągiem, wszyscy cykliści dojadą komfortowo do Olsztyna, gdzie na przykład w dniach 12-13 czerwca odbędą się dwie imprezy organizowane przez Czesława Langa - VacansOleil Grand Prix MTB (12 czerwca) oraz Skandia Maraton LangTeam (13 czerwca). Pociąg, kończący swój bieg w Gdyni może zabrać także maratończyków do Sopotu, gdzie Skandia zagości 27 czerwca.

67. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, w którym od kilku lat ścigają się najlepsze zawodowe ekipy kolarskie na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy jako kadra narodowa, współpracuje z InterCity na wielu płaszczyznach. W lipcu i sierpniu Tour de Pologne zagości na okładkach biletów. Ponadto w wybranych pociągach EIC przez dwa miesiące (także lipiec i sierpień) znajdą się plakaty promujące 67. Tour de Pologne.

Życzymy miłej podróży!

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2010-06-04 10:03:56
Dodał: '~kibic'

:)

Tylko by w tym pociągu nie brakło polskich pasażerów jak w Narodowym wyścigu polskich ekip :) hahaha

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda