Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 17 lipca 2006

Tour de Pologne:

Bohaterowie TdF wystartują w TdP


Tour de Pologne
Fot. Tour de Pologne
Według wstępnych zgłoszeń, jeszcze niepełnych, na starcie 63. Tour de Pologne (4-10.09) zobaczymy kilku bohaterów trwającego obecnie Tour de France. Przypomnijmy, że w naszym narodowym wyścigu, podobnie jak w "Wielkiej Pętli", bierze udział 20 najlepszych zespołów na świecie, bowiem oba wyścigi należą do Pro Tour, kolarskiej ligi mistrzów.

Ciekawe, że we wrześniu w Polsce zobaczymy trzech francuskich zwycięzców etapowych w TDF - Sylvaina Calzatiego (AG2R), Pierricka Fedrigo (Bouygues Telecom), Jimmy'ego Caspera (Cofidis).


Z wyróżniających się kolarzy zobaczymy: w ekipie Rabobanku mistrza Holandii Michaela Boogerda, w Davitamon-Lotto Mario Aertsa, w drużynie Basków - Euskatel - Unai Etxebarrię, Bouygues Telecom Thomasa Voecklera, w FDJ sprintera Bernarda Eisela, w Lampre - Daniele Bennatiego, Salvatore Commesso, Alessandro Ballana, w Milram - Andrieja Griwko, a w Discovery - Portugalczyka Jose Azevedo.

Tomasz Jaroński

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda