Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "CCC Sprandi Polkowice"
Czwartek, 6 sierpnia 2015

CCC Sprandi Polkowice Bole: "Podjazdy były sztywne"

(Fot. CCC Sprandi Polkowice)
Koszulka lidera klasyfikacji górskiej Tour de Pologne wróciła do CCC Sprandi Polkowice, dzięki walecznej jeździe Gregi Bole, na trudnym etapie z Nowego Sącza do Zakopanego. Również Davide Rebellin pokazał się z bardzo dobrej strony, przyjeżdżając na metę w czołowej grupie.

- Na pierwszych kilku premiach górskich czułem się bardzo dobrze. Nogi były "świeże" i świetnie się kręciły. W walce o punkty do klasyfikacji najlepszego górala z pewnością przydały mi się też umiejętności sprinterskie. Podjazdy były "sztywne", ale nie aż tak długie i mogłem wykorzystać swoją szybkość tuż przed szczytem – opowiadał Grega Bole po etapie.


- W pewnym momencie nastąpiła jednak zupełna blokada i straciłem siły, by pedałować tak mocno jak wcześniej. Myślę, że wpływ na to miał fakt, że wcześniej przez kilka tygodni się nie ścigałem. Brakowało mi też dłuższych treningów, na wysokiej mocy.

- Nie pamiętam kiedy po raz ostatni zakładałem koszulkę górala. Jeśli tak było, to musiało to mieć miejsce w młodszych kategoriach wiekowych. Pamiętam natomiast, kiedy ostatnio jechałem w tak długim i wyczerpującym odjeździe – 2 lata temu na Giro d'Italia. Spędziłem wtedy prawie cały etap w ucieczce i zostałem doścignięty 10 kilometrów przed metą.

- Oczywiście chcemy obronić koszulkę najlepszego górala, ale jutro też jest sporo podjazdów i wiele się może wydarzyć. Nie wiem także jak zareaguje mój organizm, bo po etapie czuję się bardzo zmęczony.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2015-08-07 09:36:11
Dodał: '~tdp'

ccc

W Narodowym wyścigu w Polskiej Eksportowej Grupie startuje tylko trzech Polaków.Daje to do myślenia dla kogo jest ten wyścig bo chyba nie dla poprawy poziomu polskiego kolarstwa.
Szef Polskiej eksportowej grupy nie potrafi przygotować polskiego składu na ten wyścig.

Ocena: 0

Dodano: 2015-08-07 12:58:14
Dodał: '~lio'

Re: ccc

panowie POLACY z CCC. czy wy startujecie tylko po to zeby przejechac ten wyscig w kołach?
kurde Zieliński co w Mlexer czy jak tam to sie zwie jezdzi pewnie tylko za rower i koszulke kase pewnie widzi dopiero jak se ja zarobi zagiał sie i dalo rade .

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda