Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 8 sierpnia 2015

Tour de Pologne Izagirre wygrał Tour de Pologne!

(Fot. Tour de Pologne)
Ion Izagirre (Team Movistar) został zwycięzcą 72. edycji Tour de Pologne. Ostatni, 7. etap jazdę indywidualną na czas najszybciej pokonał Marcin Białobłocki (Reprezentacja Polski)!

Izagirre najlepiej, wśród walczących o końcowy triumf, poradził sobie z trudami 25-kilometrowej trasy ze startem i metą na krakowskim rynku oraz z przepotężnym upałem i temperaturą dochodzącą do 40 stopni Celsjusza. Bask z Movistar ukończył etap na 7. miejscu, ale pozwoliło mu to na zwycięstwo w całym wyścigu. Drugi w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne był Bart De Clercq (Lotto-Soudal), a trzeci Ben Hermans (BMC Racing Team).


Ogromną niespodziankę sprawił wszystkim kibicom Marcin Białobłocki. Polak, który w tym roku został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, uzyskał najlepszy rezultat i zwyciężył podczas ostatniego dnia rywalizacji. To z pewnością największy sukces naszego rodaka, ścigającego się na co dzień na Wyspach Brytyjskich w zespole ONE Pro Cycling.

Przed startem wiele osób wskazywało na Macieja Bodnara (Tinkoff-Saxo), jako na potencjalnego triumfatora etapu jazdy na czas. Ten nie spełnił pokładanych w nim nadziei, choć czasówkę przejechał w bardzo dobrym tempie. Polak został sklasyfikowany na 10. miejscu. Gdy z rampy startowej pomknął Białobłocki, niewielu wierzyło, że to właśnie ten, dużo mniej znany zawodnik, sięgnie w sobotę po swoje najważniejsze zwycięstwo. Białobłocki pokonał klasowych zawodników Wasilija Kirijenkę (Team Sky) i Ricka Flensa (Team LottoNL-Jumbo).

Niemniej emocji towarzyszyło walce o triumf końcowy w Tour de Pologne. Gdy metę przemknął Izagirre stało się niemal jasne, że Baska nie pokona już żaden z jego najgroźniejszych rywali, choć bardzo blisko byli tego De Clercq i Hermans. Trzeba jednak przyznać, że kolarz Movistaru w pełni zasłużył na sukces. Był czujny na wszystkich odcinkach tegorocznego touru i przyjeżdżał w czołówce na najcięższych etapach. W jeździe indywidualnej na czas pokazał się najlepiej spośród kandydatów do najwyższego stopnia podium. Przypomnijmy także, że Izagirre już dwukrotnie był klasyfikowany w ścisłej trójce naszego narodowego wyścigu, ale najwyżej był na drugiej pozycji.

Z Polaków w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski). Mistrz Polski ze startu wspólnego skończył 72. Tour de Pologne na 22. miejscu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda