Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 4 sierpnia 2015

Tour de Pologne/Szymon Gruchalski TdP: Pelucchi po raz drugi!

(Fot. Tour de Pologne/Szymon Gruchalski)
Włoch Matteo Pelucchi (IAM Cycling) wygrał 3. etap Tour de Pologne. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Marcel Kittel (Giant-Alpecin), który był siódmy.

Drugi na mecie w Katowicach, świątyni polskiego sprintu, był Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), a trzeci Tom Van Asbroeck (Team LottoNL-Jumbo). Żółtą koszulkę lidera zachował Niemiec Kittel (Giant-Alpecin), który finiszował poza czołową trójką.


Trzeci odcinek 72. Tour de Pologne rozpoczął się w Zawierciu. Oprócz 166 kilometrów, które mieli do pokonania kolarze, trudy ścigania potęgował ogromny upał. Etap otworzyła ucieczka, w składzie której, po raz kolejny, znaleźli się Polacy. Tym razem w czołówce jechało aż trzech naszych rodaków, w tym niezmordowany Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) oraz Kamil Gradek i Marcin Białobłocki (obaj Reprezentacja Polski). Grupę kompletowali Ian Boswell (Team Sky), Marcus Burghardt (BMC Racing Team) oraz Matej Mohoric (Garmin-Cannondale).

Scenariusz wtorkowej rywalizacji był bardzo podobny do dni wcześniejszych. Trzy minuty przewagi to najwięcej na ile pozwolił peleton, w którym pracowali kolarze Giant-Alpecin oraz IAM Cycling. Po drodze do Katowic, na premiach lotnych i premii specjalnej, bardzo aktywnie prezentowali się Polacy, zdobywając kolejne punkty do poszczególnych klasyfikacji.

Przed wjazdem na rundy w Katowicach z przodu pozostało już tylko 4 zawodników. Odpadli Gradek i Burghardt, a kilka kilometrów dalej na solową akcję zdecydował się mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, Białobłocki. Polak "połykał" kolejne metry i mocno rozbudził apetyty na wygraną zgromadzonych na mecie kibiców. Na 10 kilometrów do mety miał w zapasie kilkanaście sekund, ale niestety grupa zasadnicza dopadła go na 4 kilometry przed finałem.

Do gry weszli sprinterzy. Kittel, Bonifazio, Nizzolo, ale także Pelucchi - te nazwiska pojawiały się najczęściej w roli faworytów. Ci nie zawiedli, a po drugie z rzędu zwycięstwo sięgnął ten ostatni, Włoch Pelucchi.

Bardzo dobrze w finałowej rozgrywce zaprezentował się Paweł Franczak (Reprezentacja Polski). Na drugim etapie Polaka zatrzymała kraksa, ale tym razem kolarz w biało-czerwonych barwach pokazał, że świetnie odnajduje się w szybkich końcówkach i finiszował na 8. pozycji.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda