Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 27 lipca 2013

Tour de Pologne TDP: Po pierwszym dniu

(Fot. Tour de Pologne)
Pierwszy dzień włoskiej części Tour de Pologne za nami. Jakie wnioski z niego wyciągamy? Różne, różniste, jak mówi klasyk.

Primo: Bradley Wiggins oraz Vincenzo Nibali przyjechali na TDP w jednym celu. By potrenować. Ani Wiggo, ani Enzo nie pojawili się nawet na uroczystej prezentacji w piątkowy wieczór w Rovereto. Brytyjczyk się podobno opalał, Włoch sterczał w korku na autostradzie. Niestety, również w sobotę nie było ich widać. A jeśli już, to daleko w tyle, hen hen.


Secundo: o solidnym miejscu w generalce mogą już chyba zapomnieć Przemek Niemiec oraz Szmyd, którzy na mecie w Madonna di Campiglio zameldowali się prawie pół godziny po zwycięzcy Diego Ulissim. To nie tak miało wyglądać...

Tertio: przed TDP pojawiły się słowa krytyki. Że po co robić wyścig we Włoszech. Że to przecież czysty chwyt marketingowy. Że, że, że... Trzeba jednak przyznać, że Dolomity powalają. Piękne góry, piękne jeziora, piękna (aż nad) pogoda, piękne wino i piękne kobiety.

Quatro: piękne nie było za to zachowanie lokalnej policji, która była odpowiedzialna za utrzymanie porządku w trakcie wyścigu. Niestety, przede wszystkim na pierwszych 50-70 km do kolumny co chwila chciały się dołączyć prywatne samochody osobowe, wiele rond nie było zablokowanych, policjanci puszczali ruch w kierunku, w którym prowadziła trasa. Ocena dla carabinieri i och kolegów: pała.

Z Madonna di Campiglio wowo brylla

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda