Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 12 stycznia 2005

Tour de Pologne imprezą roku w Polsce


Podczas Gali Mistrzów Sportu, będącej finałem 70. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i TVP 1 na najlepszych sportowców Polski w 2004 roku, Czesław Lang, odebrał statuetkę Championa, przyznanego Tour de Pologne jako najlepszej imprezy sportowej 2004 roku.

W sobotę wieczorem w warszawskiej Sali Kongresowej i za pośrednictwem TVP, dyrektor wyścigu podziękował wszystkim tym, którzy co roku przyczyniają się do organizacji narodowego touru.


Od 11 lat mogę liczyć na grono współpracowników - powiedział Lang, dodając, że jego zamiarem jest promowanie nie tylko kolarstwa, ale i najpiękniejszych zakątków Polski.

W tym roku Tour de Pologne został włączony do elitarnego cyklu ProTour i we wrześniu w Polsce zobaczymy najlepszych kolarzy na świecie.

Tytuł "Imprezy Roku" Tour de Pologne zdobył po raz trzeci. Poprzednio wyścig był premiowany tym wyróżnieniem w roku 1995 i 1996. Ponadto Czesław Lang ma w kolekcji jeszcze dwa Championy za promowanie sportu polskiego.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda