Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Aktualności

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Aktualności

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Marcin Makowski Ucieczka Polaków i wielka kraksa na finiszu!

(Fot. Marcin Makowski)

Ekspert s24.pl:


Scenariusz płaskich etapów zwykle jest podobny. Najpierw ucieczka i kontrolujące przewagę ekipy sprinterów doganiające zmęczonych śmiałków na ostatnich kilometrach. Tak też było na drugim etapie z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej.

Ucieczka pięciu zgodnie współpracujących śmiałków, z której przed wjazdem do Dąbrowy Górniczej odpadł zawodnik BMC Marcus Burghardt, została zlikwidowana 20km przed metą. Potem już tempo nadawały ekipy sprinterów i można było zobaczyć jak każda z liczących na dobry występ ekip ustawia swój pociąg. Miło było w tym ProTourowym gronie obserwować bardzo dobrze radzącą sobie reprezentację Polski ustawioną obok ekip Katiuszy czy Giant Alpecin.


W pojedynku sprinterów zapewne nie tylko ja stawiałem dzisiaj na zwycięstwo Niemieckiego super sprintera z grupy Giant Alpecin Marcela Kittela, ale chwila dekoncentracji i upadek Caleda Ewana z zespołu Orica Green-Edge spowodował wielki karambol i zamieszanie na finiszu, z którego zwycięsko wyszedł zawodnik IAM CYCLING Matteo Pelucchi. W kraksie wzięła udział większość jadących w czubie zawodników i w tym gronie znaleźli się niestety również Polacy - Michał Kwiatkowski (Etixx), Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) jak również Paweł Franczak i Paweł Bernas z reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

Z Polskich zawodników zwróciłem uwagę na bardzo czujną jazdę na ostatnich kilometrach Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego i Pawła Poljańskiego. Chłopaki nie składają deklaracji, ale myślę, że obaj jadą po dobry wynik i myślą o powtórzeniu wyczynu Rafała Majki sprzed roku! Trzymam mocno kciuki!!!

Brawa również dla Adriana Kurka, który drugi etap z rzędu zabrał się w ucieczkę i zebrał kolejne punkty w klasyfikacji górskiej oraz godnie reklamował swoich pracodawców przed kamerami i na podium. Brawa dla Polskiej reprezentacji i Kamila Gradka, który dzisiaj został oddelegowany do ucieczki. Miło jest oglądać polskich zawodników w akcji na jednym z najlepiej zorganizowanych wyścigów na świecie. Profesjonalnie również wyglądała relacja TVP SPORT.

Z niecierpliwością czekam na emocje na trzecim etapie.

Marcin Makowski

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda