Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 12 lipca 2016

tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski TdP: Davide Martinelli wygrywa w Warszawie!

(Fot. tourdepologne.pl/Szymon Gruchalski)
Dość nieoczekiwanie Davide Martinelli (Etixx – Quick Step) został zwycięzcą pierwszego etapu Tour de Pologne 2016. Włoch na podium, oprócz nagrody za triumf etapowy odebrał także najcenniejszy żółty trykot Skandia lidera klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu etap w Warszawie ukończył Caleb Ewan (Orica-BikeExchange), a trzeci był Zdenek Stybar (Etixx – Quick Step). Premię specjalną dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka na końcowym podium odebrał Michał Kwiatkowski (Team Sky), który finiszował 7.


135-kilometrowy etap z Radzymina do Warszawy rozpoczął zmagania w 73. edycji Tour de Pologne. Na liście startowej znalazło się aż 200 zawodników, w tym 24 biało-czerwonych, co gwarantowało niemałe emocje, zwłaszcza, iż jedną z gwiazd naszego narodowego wyścigu jest Michał Kwiatkowski. To nie on był jednak bohaterem 1. etapu.

O swoje powalczyć postanowiła grupka w składzie: Alessandro de Marchi (BMC Racing Team), Marc Fournier (FDJ), Jonas Koch (Verva Activejet Team), Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Rekita (Reprezentacja Polski) oraz Peter Williams (One Pro Cycling). Szóstka uformowała się zaraz po starcie i przy wjeździe do Warszawy ich przewaga nad grupą zasadniczą wynosiła trzy minuty.

Już tradycyjnie na 1. etapie do wzięcia były dwie koszulki, stanowiące cenny skalp dla kolarzy – lidera klasyfikacji górskiej Tauron, a także trykot najaktywniejszego Lotto. Na trasie do zgarnięcia były dwie premie dla najlepszego górala, na których triumfowali odpowiednio Jarosław Marycz i Maciej Paterski, ale zaszczytu zaprezentowania się licznie zgromadzonej publiczności dostąpił Marycz.

- Plan minimum wykonany. Założyliśmy, że musimy mieć jednego zawodnika w ucieczce. Tak się jednak sytuacja ułożyła, że to mi udało załapać w odjazd. Bardzo zależało nam na premiach – górskiej i lotnej – bo można tam było ugrać koszulkę. Na pierwszym kategoryzowanym podjeździe dałem z siebie wszystko, by ją wygrać. Do drugiej premii niestety peleton nie pozwolił nam dojechać. Na szczęście bardzo czujny był Maciek Paterski, który wjechał na nią jako pierwszy i nasza ekipa zapewniła sobie koszulkę górala po etapie. Będziemy chcieli dowieźć ją do końca wyścigu – nie ważne, czy to na moich barkach, czy kolegi z zespołu - mówił. Tytuł najaktywniejszego natomiast, dzięki lotnemu finiszowi rozegranemu na Placu Trzech Krzyży zdobył Marc Fournier (FDJ).

Najważniejszy wyścig pierwszego dnia wyścigu rozegrał się na Placu Teatralnym, gdzie byliśmy świadkami pasjonującego finiszu sprinterów, zakończonego zwycięstwem Martinelliego.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: -1 Głosów: 5

Dodano: 2016-07-12 20:57:52
Dodał: '~Piątek'

Re: TdP: Davide Martinelli wygrywa w Warszawie!

polonez w nagrodę czeka

Ocena: 0 Głosów: 4

Dodano: 2016-07-12 23:16:03
Dodał: '~kolarz'

TDP

Posłuchaj Debilu od Poloneza. Jak coś ci nie jest na rączkę, to weź zorganizuj wyścig, który przebije TDP Czesława Langa i w nagrodę daj np Lamborgini........ lub wsiąć na rower i wygraj np TDP, żebyś w ogóle mógł na tym portalu zajmowac głos!!!

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda