Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 16 lipca 2016

szymonsikora.pl/Szymon Sikora TdP: Michał Kwiatkowski wiceliderem!

(Fot. szymonsikora.pl/Szymon Sikora)
Lider 73. Tour de Pologne Kolumbijczyk Fernando Gaviria z Etixx - Quick Step wygrał 4. etap prowadzący z Nowego Sącza do Rzeszowa. Znakomite trzecie miejsce wywalczył Michał Kwiatkowski (Team Sky), który dzięki bonifikatom przesunął się na pozycję wicelidera w generalce.

Drugi z rzędu etap liczący powyżej 200 kilometrów uwzględniał 5 premii górskich – cztery z nich oznaczone były drugą, a jedną trzecią kategorią. W koszulce lidera zmagania rozpoczął Gaviria, który narzekał na złe samopoczucie, związane z upadkiem na trzecim etapie.


Nie przeszkodziło to młodziutkiemu kolarzowi Etixxu trzymać się blisko czoła grupy i bezpiecznie przejechać trudny i wymagający etap. Zaraz po starcie swoich sił w akcji ofensywnej spróbowali biało-czerwoni w składzie: Adam Stachowiak (Verva Activejet), Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice) i Szymon Rekita (Reprezentacja Polski). Polakom towarzyszyli Alessandro De Marchi (BMC Racing Team), Jens Keukeleire (Orica-Greenedge), Igor Boev (Gazprom-Rusvelo), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF).

Siódemka szybko zyskała przewagę, która zagwarantowała im możliwość rozstrzygnięcia między sobą premii Tauronu. Mimo początkowej walki naszych zawodników nowym właścicielem magentowej koszulki został Tonelli. Najdłużej z grona harcowników na czele wyścigu utrzymał się De Marchi, ale 20-kilometrów przed metą i on podzielił los swoich towarzyszy, a to mogło oznaczać tylko jedna, finisz z dużej grupy!

Na finiszowych metrach swoją sprinterską dominację potwierdził lider klasyfikacji generalnej, Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step). Za nim kreskę przeciął Luka Mezgec (ORICA-BikeExchange) i Michał Kwiatkowski (Team Sky). Lider Reprezentacji Polski - Kamil Zieliński był 20. i przesunął się do TOP 10 "generalki".