Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 14 lipca 2016

Lang Team/Szymon Gruchalski TdP: Niccolo Bonifazio podbił Nowy Sącz!

(Fot. Lang Team/Szymon Gruchalski)
Niccolo Bonifazio (Trek - Segafredo) wygrał 3. etap 73. Tour de Pologne, który kończył się w Nowym Sączu. Na czele klasyfikacji generalnej pozostał 14. dzisiaj Fernando Gaviria (Etixx - Quick Step).

Drugie miejsce w pojedynku sprinterów wywalczył Moreno Hofland (LottoNL-Jumbo), który zdobył białą koszulkę Hyundaia. Trzeci etap był prawdziwym kolarskim maratonem, który zaserwowali kolarzom organizatorzy. Maratoński dystans 240-kilometrów, a do tego trzy mordercze podjazdy zapowiadały wiele emocji i tak w istocie było.


Podobnie jak na etapie do Katowic zaraz po starcie ostrym rozpoczęła się walka o to, kto dziś znajdzie się w ucieczce. Udało się to piątce w składzie: Kamil Gradek (Verva Activejet), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Przemysław Kasperkiewicz (Reprezentacja Polski), Matej Mohoric (Lampre-Merida) i Siergiej Nikołajew (Gazprom-RusVelo). Na jedynej Lotnej Premii LOTTO w Wadowicach najszybciej finiszował Gradek, ale koszulkę lidera tej klasyfikacji utrzymał jego kolega z drużyny Jonas Koch. W pewnym momencie wycieczka uzyskała aż sześć minut przewagi, ale im bliżej mety, tym wyższe tempo narzucał peleton.

Z trzech Górskich Premii TAURON znajdujących się na etapie najcenniejsza była ta pierwsza – Wysokie. Wygrał tam Gradek, dzięki czemu zdobył dziesięć punktów i został liderem klasyfikacji górskiej. Na premii w Mystkowie triumfował Matej Mohoric (Lampre), a na podjeździe w Kunowie zwanym Golgotą najdzielniej wspinał się Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Mohoric wygrał jeszcze Premię Specjalną KORAL, a Paterski Premię Specjalną FAKRO. Ostatecznie peleton rozwiał nadzieje uciekinierów kilkanaście kilometrów przed metą. Od tego momentu zaczęły się kolarskie szachy przerywane odważnymi próbami samotnych ucieczek, które podjął m.in. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Nic z tego jednak nie wyszło i o kolejności decydował sprint z blisko 100-osobowego peletonu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda