Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Środa, 20 lipca 2016

Lang Team/Szymon Gruchalski TdP Women: Neff pierwsza pod Wielką Krokwią

(Fot. Lang Team/Szymon Gruchalski)
Pierwszy etap Tour de Pologne Women 2016 to popis jednej zawodniki. Sukces etapowy i wszystkie koszulki liderek zgarnęła Jolanda Neff (Reprezentacja Szwajcarii). Najlepsza z Polek była Ewelina Szybiak (Reprezentacja), która finiszowała 5.

Pierwsza edycja Tour de Pologne Women składa się z trzech etapów, które zostaną rozegrane w ciągu dwóch dni. Inauguracyjny dzień zmagań to 100-kilometrowa trasa ze startem i metą w Zakopanem. Łącznie zawodniki pokonają dwie rundy, każda po 50 kilometrów, dobrze znane z męskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Po starcie honorowym pod Wielką Krokwią zawodniczki wyruszyły w stronę Głodówki, gdzie znajdowała się pierwsza górska premia. W sumie do pokonania było ich aż sześć, co stanowi całkiem pokaźną liczbę, jeżeli chodzi o rywalizację kobiet.


W iście grzybowym deszczu jako pierwsza swoich sił spróbowała Szybiak (Reprezentacja Polski), która odskoczyła już podczas pierwszej wspinaczki na Głodówkę. Niestety bohaterką pierwszego z etapów Tour de Pologne women nie była biało-czerwona, a wywodząca się ze Szwajracii Jolanda Neff. To właśnie ona okazała się tą odważną i jako jedyna zdecydowała się na rajd podobny do Tima Wellensa. Wywodząca się z MTB zawodniczka odniosła przekonywające zwycięstwo, co dało jej koszulkę we wszystkich klasyfikacjach.

Z grona Polek najlepiej spisała się Szybiak. W TOP 10 etapu przed jazdą indywidualną na czas znajdują się jeszcze Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka), która plasuje się na 8. miejscu, a 10. jest Alicja Ratajczak (UKS Mróź Colnago Jedynka Kórnik).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda