Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 6 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański To jest piękno tego sportu

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Wielkie Gratulację dla Maćka Bodnara (Tinkoff Saxo) i Kamila Zielińskiego (Reprezentacja Polski), z którym na co dzień mam przyjemność jeździć w jednej ekipie DOMINSPORT.

IV etap do Nowego Sącza miał w zasadzie tylko trzech bohaterów, wspomniani "Bodek", "Łydka" i Gatis Smukulis (Katiusza) - chłopaki zgodnie współpracowali przez ponad 200km w ciężkim terenie przy wysokiej temperaturze , ale zostali za to nagrodzeni. Po takim dystansie w ucieczce dojechać 20 sekund przed peletonem to jest piękno tego sportu. Tak jak już napisałem "kto nie próbuje ten nie wygrywa", a w tym wypadku dwóch Polaków może pić szampana. Maciek za zwycięstwo etapowe, a Kamil za żółtą koszulkę lidera i w pakiecie za koszulkę najlepszego górala, zwyciężając po drodze na wszystkich trzech górskich premiach.


Peleton tym razem trochę się przeliczył puszczając takich "koni" na ponad 11 minut :-) w końcu "nie codziennie" zdarza się tak, że chłopak z Continental Team zostaje liderem wyścigu World Tour, co tylko potwierdza fakt, że mamy wielu dobrych kolarzy nie tylko tych ścigających się w ekipach zagranicznych, ale także w naszych polskich drużynach, w które naprawdę warto inwestować :-)

Co do następnego V etapu do Zakopanego, to bardzo bym chciał, żeby Kamil Zieliński utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że będzie to niezwykle trudne, zwłaszcza, że po takiej ucieczce na pewno będzie odczuwał trudy tego dnia. Walka o utrzymanie koszulki "górala" również będzie niezwykle trudne, przecież lidera nikt nie puści w odjazd żeby sobie zbierał punkty. Jedno jest pewne - na czele peletonu będziemy oglądać koszulki Reprezentacji Polski, koszulka lidera to tego zobowiązuje.

Najważniejsze żeby liderem pozostał Polak i tego się trzymajmy :-)

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda