Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Tour de Pologne

s24.pl > Tour de Pologne

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 7 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański W piątek przecież też jest dzień

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Za nami pierwszy górski odcinek na tegorocznym Tour de Pologne i pierwsze poważne przetasowania w klasyfikacji generalnej, niestety Polacy nie zameldowali się w ścisłej czołówce.

Od początku mieliśmy ucieczkę sześciu kolarzy w tym Grega Bole z CCC Sprandi Polkowice, który dzięki walce na górskich premiach przejął koszulkę najlepszego górala od Kamila Zielińskiego z Reprezentacji Polski (na co dzień Domin Sport).


Nasza Kadra zaprezentowała się jednak dobrze, biorąc od startu ciężar dyktowania tempa przez praktycznie połowę etapu, tak jak należy, kiedy ma się w ekipie lidera wyścigu. Myślę że wszystkie ekipy doceniły to mimo tego iż wszyscy wiedzieli, że praktycznie szansę na obronę pozycji Kamila były znikome, także brawa dla chłopaków za walkę.

W końcówce bardzo mocne tempo narzuciła ekipa Sky, a potem Astana, co mocno przerzedziło pierwszą grupę, szkoda tylko, że zabrakło w niej Polaków. Honoru biało czerwonych bronił Tomek Marczyński, który ostatecznie zajął przyzwoite 16. miejsce. Jak sam "Maniek" powiedział jest zadowolony ze swojej dyspozycji, a w piątek przecież też jest dzień i szansa na dobry występ.

Muszę jeszcze zaznaczyć rewelacyjną postawę weterana Davide Rebellina (CCC Sprandi Polkowice), który w wieku 43 lat (a 9.08 skończy 44) potrafi jeszcze jeździć na tak wysokim poziomie.

Końcówkę najlepiej rozegrał Bart De Clercq (Lotto-Soudal), po wielu atakach przeprowadził piękną solową akcje i nie dał się dogonić.

W piątek kolejny ciężki górski etap, w grze pozostało 12 zawodników, z których po 6. etapie powinno pozostać 6-8, którzy między sobą rozegrają walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej podczas jazdy indywidualnej na czas w Krakowie.

P.S.: Biorąc pod uwagę fakt, że w czołówce zabrakło Polaków, teraz kibicuję mojemu przyjacielowi z Francji - Christophe Riblon, który w Zakopanem był 8. Wiem, że przyjechał do nas walczyć o podium i widać, że jest w dobrej formie. Co oczywiście nie przeszkadza, żeby dwa ostatnie etapy wygrywali Polacy :-)

Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda