Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Wywiady

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Wywiady

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 4 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański Polacy szukają swoich szans

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Ekspert s24.pl:


Za nami kolejny II sprinterski etap z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej z ucieczką pięciu kolarzy i niestety dramatyczną końcówką.

Na tym etapie po raz kolejny dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy Kamil Gradek z Reprezentacji Polski i ponownie Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice, który dzięki tej akcji powiększył przewagę w klasyfikacji na najlepszego górala, natomiast Gradek wywalczył koszulkę "aktywnego".


Polacy szukają swoich szans i co najważniejsze wykorzystują je. Doskonale wiem, że nie jest prostą sprawą zabrać się w odjazd, bo chętnych do tego jest naprawdę wielu. Być w odjeździe to już połowa sukcesu, potem trzeba się jeszcze napracować żeby zdobyć punkty na premiach i wyjść na podium, a to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Końcówka typowa dla płaskich etapów, bardzo duże tempo i walka o jak najlepszą pozycje w Dąbrowie Górniczej. Dobrze radziła sobie w tej sytuacji Reprezentacja Polski która jechała blisko i była szansa na to, że ktoś z reprezentacji zamelduje się wysoko na mecie.

Niestety ogromna kraksa na ostatnich metrach wypaczyła wyniki etapu, przy takiej prędkości kolarz jest praktycznie bez szans na wyhamowanie. Leżało w niej aż czterech reprezentantów Polski i kilku zawodników CCC Sprandi Polkowice. Wyglądało to naprawdę poważnie i mam nadzieję że poza "szlifami" nikomu nic poważnego się nie stało.

We wtorek kolejny etap dla sprinterów i oby już bez żadnych poważnych wypadków.

Pozdrawiam, Mariusz Witecki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda