Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» TdP - Wywiady

s24.pl > Tour de Pologne > TdP - Wywiady

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 4 sierpnia 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański "Ręce na hamulcach" (video)

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)

Michał Kwiatkowski:


Michał Kwiatkowski przewrócił się w kraksie na ostatnich metrach drugiego etapu Tour de Pologne, ale nie odniósł groźniejszych obrażeń. - Trzymałem ręce na hamulcach - powiedział mistrz świata.

- Kraksy często zdarzają się na ostatnich metrach. Spodziewałem się, że może dojść do takiej sytuacji, dlatego trzymałem ręce na hamulcach, miałem oczy szeroko otwarte, ale i tak nie mogłem tego uniknąć. Owszem, leżałem. Trafiłem w jednego z kolarzy. Praktycznie nie było miejsca, aby się przez ten tłum przebić.- Na finiszach jest ciężko i niebezpiecznie, ale moim zadaniem nie jest walka o podium na sprinterskich etapach. Nie muszę tam być. Chcę zaoszczędzić jak najwięcej sił na walkę na górskich odcinkach i na kończącej wyścig jeździe indywidualnej na czas w Krakowie.

Po dwóch etapach Tour de Pologne Kwiatkowski jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Zajmuje 12. miejsce, tracąc 16 sekund do prowadzącego Niemca Marcela Kittela.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda